Gdzie jest chusteczka – sztuczka z chusteczką

Magik trzymający w dłoniach chusteczkę

Iluzja to sztuka, która dorobiła się też swojej klasyki, tak jak muzyka. Jednym z takich trików gatunku klasyki jest sztuczka z chusteczką. Podczas tej iluzji magik prezentuje zazwyczaj charakterystyczną czerwoną chustę oraz puste dłonie. Sprawnie przekłada rekwizyt z jednej do drugiej ręki, powoli gubiąc uwagę i nierzadko czujne oko widza. W pewnym momencie iluzjonista zaciska pięść i wkłada do środka chusteczką, uciskając jak tak, że nagle znika z pola widzenia. Publiczność pewna tego, iż magik schował ją po prostu do zaciśniętej dłoni, zostaje niebanalnie zaskoczona, kiedy po otwarciu ręki chusteczka znika. Jednak tak jak w każdej iluzji nie sztuką jest sprawić, by przedmiot rozpłynął się w powietrzu, ale by w magiczny sposób powrócił. W tym etapie wyróżnić można wiele metod na pojawienie chusteczki. Wśród najbardziej popularnych jest wyczarowanie rekwizytu z powietrza w drugiej dłoni, z kieszeni marynarki lub torebki pani siedzącej na widowni. Efekt ten prezentowany jest bardzo często podczas występów ulicznych, jak i estradowych.

Gdzie jest chusteczka?

Na to pytanie odpowiem, wprowadzając trochę tajemniczej nutki w tym poście. Chusteczka oczywiście nie znika ani nie teleportuje się w dowolne miejsce wybrane przez magika. To wszystko to efekt iluzji, kiedy coś przestaje być dla nas widoczne. A to znaczy, że podczas tej iluzji magik ukrywa nie tylko tajemnice i sekret, ale również sam w sobie zgrabny, jedwabny rekwizyt.

Dlatego też sztuczka z chusteczką stała się bardzo popularna wśród młodych adeptów magii, czyli dzieci, bo przecież pomyślmy, kto jak kto, ale to właśnie najmłodsi są mistrzami chowanego.

Jak zrobić sztuczkę z chusteczką

Przede wszystkim zaczniemy od zdradzenia małego sekretu. Do wykonania tej iluzji poza zręcznością i umiejętnością prezentacji, odwrócenia uwagi będzie Wam potrzebny pomocnik. Tak go nazwijmy, czyli rekwizyt i myślę, że na tym etapie niemałą podpowiedzią będzie, że rekwizytem nie jest chusteczka, ale…

Liczę, że podrapiecie się w głowę i znajdziecie odpowiedź.

Powodzenia!