Książki o iluzji i magii – subiektywny ranking

regały z książkami o magii

Będąc dzieckiem marzyłem, by pewnego dnia pójść do biblioteki i zamiast ówczas, oceniając nudnej lektury, znaleść na półce książkę o magii. Ostatecznie udało mi się natrafić na takie pozycje, ale dopiero dobre pare lat po ukończeniu 18 roku życia, gdzie po występach ulicznych w Londynie na Covent Garden odnalazłem małą kameralną bibliotekę z książkami mniej popularnymi. Ciężko było mi uwierzyć, że tak niesamowite źródło wiedzy było tak mało znane i rozpowszechniane. Rozpocząłem wtedy studiowanie magiii na własną rękę, choć i tak wielu iluzji uczyłem się na podstawie obserwacji iluzjonistów z całego świata, którzy prezentowali pokazy również na ulicy.

Najlepsze książki do nauki magii i iluzji- subiektywny ranking

Jeśli chcecie rozpocząć naukę iluzji to koniecznie sprawdźcie kilka pozycji książek o iluzji, które tutaj zamieszczę. Ciężko wyobrazić sobie rozpoczęcie nauki magii ze źródeł tradycyjnych, jeśli pominiecie ?Strong magic? Darwina Ortiza. Artysta z wielką pasją oddaje mnóstwo technik i sekretów, dzięki którym Wasze postępy w rozwoju będą niesamowite.

Skupiając się na iluzjach karcianych warto przeczytać również jedną z pozycji Roberto Giobbi, czyli Card College Volumes 1-5. Lektura jest tak wciągająca, że na pewno zechcecie przeczytać wszystkie 5 części. Umiejętność i obycie z kartami to podstawa kiedy chcemy zostać w przyszłości prawdziwym magikiem. Kolejną postacią, której książki o iluzji warto przeczytać to Michael Vincent. Iluzjonista, który zasłynął również z występów w programie Penn n Teller Fool us. Zawodowy magik, który na warsztat bierze różne dziedziny iluzji, ale zdecydowanie najczęściej dzieli się niesamowitymi efektami magii close up.