Książki o magii i iluzji – subiektywny ranking

regały z książkami o magii

Będąc dzieckiem marzyłem, by pewnego dnia pójść do biblioteki i zamiast ówczas, oceniając nudnej lektury, znaleść na półce książkę o magii. Ostatecznie udało mi się natrafić na takie pozycje, ale dopiero dobre pare lat po ukończeniu 18 roku życia, gdzie po występach ulicznych w Londynie na Covent Garden odnalazłem małą kameralną bibliotekę z książkami mniej popularnymi. Ciężko było mi uwierzyć, że tak niesamowite źródło wiedzy było tak mało znane i rozpowszechniane. Rozpocząłem wtedy studiowanie magiii na własną rękę, choć i tak wielu iluzji uczyłem się na podstawie obserwacji iluzjonistów z całego świata, którzy prezentowali pokazy również na ulicy.

Najlepsze książki do nauki magii i iluzji- subiektywny ranking

Jeśli chcecie rozpocząć naukę iluzji to koniecznie sprawdźcie kilka pozycji, które tutaj zamieszczę. Ciężko wyobrazić sobie rozpoczęcie nauki magii ze źródeł tradycyjnych, jeśli pominiecie „Strong magic” Darwina Ortiza. Artysta z wielką pasją oddaje mnóstwo technik i sekretów, dzięki którym Wasze postępy w rozwoju będą niesamowite.

Skupiając się na iluzjach karcianych warto przeczytać również jedną z pozycji Roberto Giobbi, czyli Card College Volumes 1-5. Lektura jest tak wciągająca, że na pewno zechcecie przeczytać wszystkie 5 części. Umiejętność i obycie z kartami to podstawa kiedy chcemy zostać w przyszłości prawdziwym magikiem. Kolejną postacią, której książki warto przeczytać to Michael Vincent. Iluzjonista, który zasłynął również z występów w programie Penn n Teller Fool us. Zawodowy magik, który na warsztat bierze różne dziedziny iluzji, ale zdecydowanie najczęściej dzieli się niesamowitymi efektami magii close up.