Najlepsi iluzjoniści – znani i najlepsi magicy

iluzjonista na scenie

Kiedy rozmawiamy o najbardziej znanych nazwiskach w branży iluzjonistów, wspominamy o:

  • David Copperfield
  • Dynamo
  • Pen n Teller
  • Chris Angel
  • Shawn Farquhar

I zapewne moglibyśmy tę listę rozwinąć jeszcze bardziej, ale na tę chwilę poświęćmy uwagę Davidowi. To najbardziej popularny iluzjonista na całym świecie, który zasłynął spektakularnymi numerami takimi jak znikanie samolotu, pociągów, budynków lub lewitacji słoni czy samochodów. Przez lata podbijał sceny Las Vegas, wzbudzając sympatię widzów ze wszystkich kontynentów. Jest zdecydowanie ogromną inspiracją i człowiekiem, który udowadnia każdemu, jak pasję można przekuć również w biznes. Stworzył on niesamowitą karierę, gdzie poza spektakularnymi sukcesami na scenie zbudował, moglibyśmy odważnie powiedzieć magiczne imperium.

Znani iluzjoniści w serialach

Iluzja to pasja, dzięki której magicy często pojawiają się w produkcjach filmowych i serialach, nierzadko grając jedne z głównych ról. Może nieprzypadkowo mówmy wtedy o magii kina?

Na wielkim ekranie mogliśmy oglądać również produkcje poświecone tematyce magii i iluzji takie jak: ?Prestige?, ?Now you see me?, ?Illusionist?.

To najbardziej znane pozycje, w których również wystąpili słynni magicy i iluzjoniści.

Słynny magik Dynamo

Wśród tak zwanych nowoczesnych iluzjonistów jednym z najbardziej rozpoznawanych magików jest Dynamo. To człowiek, który zasłynął między innymi dzięki takim numerom jak: przejście po Tamizie, wrzucenie telefonu do butelki, lewitacja w Rio de Janeiro i wiele innych interesujących numerów. To młody i słynny iluzjonista, który zaczynał jako magik uliczny, nagrywając swoje wyczyny na youtube a ostatecznie, sprzedając swój program do ponad 140 stacji telewizyjnych na całym świecie. Tacy znani magicy inspirują i daję ogromną motywację, by nieustannie się rozwijać i szukać swojej artystycznej drogi, która ma szanse znaleźć się również w dużych mediach. Najlepsi magicy zawsze starają się, by ich sztuczki były oglądane przez miliony widzów, a ich magia i praca dzięki temu stawała się niezapomniana i nieśmiertelna.

Najlepsi iluzjoniści w Polsce

Od ponad 7 lat organizuje w naszym kraju festiwale artystów ulicznych, gdzie to właśnie iluzjoniści grają tak zwane pierwsze skrzypce. Dzięki współpracy z magikami z całego kraju mogę na bieżąco obserwować postępy tych młodszych, jak i tzw. starych wyg. Tylko najlepsi magicy są w stanie poradzić sobie z wymagającymi warunkami podczas występów ulicznych, gdzie o publiczność trzeba dosłownie walczyć. Cieszy mnie to, że mogę współpracować z najlepszymi i razem z ludźmi, z którymi oprócz przyjaźni łączy mnie ogromna pasja do sztuki iluzji.