Jak zostać iluzjonistą? Moja historia

Młody iluzjonista z kartami

To pytanie dostaję od wielu fanów iluzji – zarówno moich widzów, jak i ludzi, szczególnie w młodym wieku, którzy szukają swojej pasji i zawodowej drogi w życiu. Na wstępie chciałbym, żebyś czytając ten post dowiedział się kilku faktów o moich początkach i motywach, które sprawiły, że stałem się iluzjonistą.

Jako nastoletni chłopak od zawsze interesowałem się zręcznościowymi zajęciami i sztuczkami, takimi jak żonglerka piłką do nogi, klasyczna żonglerka, sztuki walki, biegi i wiele innych. W każdej z tych dziedzin osiągałem dobre wyniki, ale pomimo wszystko nie poczułem do tego tak mocnego przywiązania jak do talii kart, kiedy wziąłem ją w moje ręce pierwszy raz – nie jako karty do gry w pokera, ale karty do iluzji. Ten moment był dla mnie czymś naprawdę magicznym.

Jak zostać magikiem? – odkryj go w sobie!

Piszę o tym, żebyś wiedział, że iluzjonistą się nie rodzisz, ale odkrywasz go w sobie. Każdy może zacząć trenować tę sztukę, a żeby rozpocząć warsztat tych tajemniczych umiejętności na pewno warto odwiedzić sklep magików. Najbardziej znane sklepy tego typu są w Londynie i San Francisco, natomiast możemy zacząć od wirtualnej wizyty w sklepie internetowym. Takie miejsce to pierwsza dawka namacalnej inspiracji do pozostania „czarodziejem”. Potrzebować również będziemy źródła wiedzy do nauki. W obecnych czasach zajrzymy do internetu i Youtube, ale najcenniejsza forma nauki to spotkania z profesjonalistami i warsztaty na żywo. Po rozpoczęciu szkoleń nadchodzi moment zniecierpliwienia, by podzielić się sztuczkami z widzami.

Ale… jak zostać profesjonalnym iluzjonistą? 

Na początku naszym audytorium są znajomi i rodzina, ale pojawi się czas, gdy zapragniemy większej publiki. Jak taką widownię znaleźć i zdobyć? Przygodę jak zostać iluzjonistą zaczynamy od ogólnych pojęć i definicji. Warto, by każdą wiedzę zdobywać powoli i systematycznie, ze spokojem porządkować ją w głowie. Zaufajcie mi – gdy przyjdzie moment, w którym staniecie na scenie a emocje sięgną zenitu, ten spokój  i ład,  na fundamencie, którego zbudujecie Wasze show będzie najlepszym asem w rękawie.

Kiedy ktoś zadaje mi pytanie jak zostać magikiem, na początku staram się zrozumieć czy osoba pytająca jest świadoma co to znaczy być iluzjonistą. Prawdziwa esencja podjęcia takiej drogi zawodowej i kariery to wynikająca z naszego wnętrza potrzeba dzielenia się tym, co daje drugiemu człowiekowi radość, uśmiech i zaciekawienie. Będąc tego świadomym możemy rozwijać się w tej dziedzinie sztuki i tworzyć, jedyny w swoim rodzaju pokaz iluzji. Pierwszymi rekwizytami, z którymi każdy iluzjonista powinien się zapoznać to karty i monety. Te na pozór proste przedmioty pozwolą nam na rozwój umiejętności manualnych, rozciągnięcie palców i mięśni dłoni tak, by łatwiej adoptowały się do kolejnych magicznych wyzwań.

Miłego dnia,

Edi.