David Copperfield – biografia najlepszego magika

scena przygotowana do iluzji Davida Copperfielda

Świat iluzjonistów fascynował mnie od zawsze, jednak największą inspiracją był i jest dla mnie najbardziej znany iluzjonista na naszej planecie, czyli David Copperfield. Chyba każdy pamięta lub kojarzy iluzje ze zniknięciem statuy wolności, boeinga lub lewitacji magika nad wielkim kanionem.

David Copperfield to nie tylko wybitny iluzjonista, ale także celebryta światowej sławy. Dlatego przy jego postaci krąży wiele mitów, plotek, jak i tych niewyjaśnionych faktów. Ja chciałbym tutaj przedstawić Wam kilka najważniejszych informacji z życia magicznej gwiazdy.

David Copperfield – kim był?

Urodził się w 1956 roku w New Jersey. Już w wieku 10 lat natrafił na pierwsze książki o magii i zmienił pasję i zainteresowania z brzuchomówstwa na iluzje. W 1968 roku stał się najmłodszym członkiem Stowarzyszenia Amerykańskich Iluzjonistów. Jego kariera nabrała dynamicznego tempa w momencie, kiedy na szklany ekran trafiły emisje jego pierwszych telewizyjnych programów takich jak: ?Magia Davida Copperfielda?. Na przestrzeni lat powstało aż 20 serii tego programu. Nie każdy wie, ale David Copperfield jest właścicielem Muzeum i biblioteki sztuk magicznych, w skład której wchodzi ponad 80 000 woluminów. Muzeum mieści się w Las Vegas, a wstęp do niego mają jedynie historycy, kolekcjonerzy oraz iluzjoniści.

Talent magiczny i biznesowy

David Copperfield poza talentem i zmysłem do tworzenia wyjątkowych iluzji ma też zdolności do biznesu. W 2006 roku kupił aż 11 wysp Musha Cay na Bahamach. Ostatecznie zmienił ich nazwę na ?The Islands of Copperfield Bay?. Na wyspach powstały kurorty, a całkowity kompleks promował jako źródło młodości.  Po wielkich inwestycjach Davida, każdy zaczął zadawać pytania o majątek iluzjonisty. W 2009 roku zarobił niespełna 57 milionów dolarów, co było wyraźnym zasileniem jego fortuny szacowanej obecnie na 3 miliardy dolarów.

David Copperfield osiągnął również sukcesy na polu nagród Emmy, gdzie nominacje uzyskał 38 razy, a aż 21 razy wygrał. Jest pierwszym żyjącym magikiem, który ma własną gwiazdę na alei w Hollywood. W 2009 roku Forbes umieścił go na liście 80 najbardziej wpływowych celebrytów na świecie.

Artysta zaczarował nie tylko miliony fanów, ale również Claudię Schiffer. Przez 6 lat byli para, jednak ostatecznie się rozstali. Aktorka często również pojawiała się jako asystentka podczas spektakli iluzjonisty. Claduia Schiffer wzięła również udział w jego programie: 15 years of Magic. W 1997 roku pojawiły się w mediach spekulacje, iż ich relacja był chwytem marketingowym, który miał promować show Copperfielda. Prawdę na ten temat znają jednak tylko oni sami.

David Copperfield to zdecydowanie ikona wśród iluzjonistów. 

Zasłynął iluzjami, których do tej pory nikt nie odważył się powtórzyć. Jeśli kiedyś podczas podróży do Stanów będzicie mieli okazje w Las Vegas obejrzeć jego show bądźcie pewni doświadczycie niesamowitej magii.