Chodzenie po wodzie – niezwykła iluzja

kobieta idzie po plaży - nawiązanie do iluzji chodzenia po wodzie

Jest wiele trików, które intrygują ludzi czasami tak bardzo, że pytanie o to jak konkretna iluzja została wykonana są w stanie zadawać sobie i znawcom aż do zmęczenia. Zdecydowanie pytanie o iluzję: chodzenie po wodzie powtarza się właśnie tak często.

Trik, a właściwie efekt ten spopularyzował iluzjonista Dynamo. Magik ten przeszedł nad powierzchnią, śmiało można powiedzieć – burzliwej Tamizy – na oczach setek turystów i przechodniów. Skoro było tam tak wielu świadków, a ich reakcje były tak autentyczne i prawdziwe to jak możliwym mogłaby być ta iluzja, o której pragniemy wierzyć i nazywać ją rzeczywistą.

Chodzenie po wodzie – iluzja, która wymaga dokładnego przygotowania

Jak sam tytuł tego artykułu wskazuje, ten numer to nadal iluzja. W wyniku której ludzie są w stanie uwierzyć, że człowiek faktycznie wykonuje marsz po wodzie. W dobie zaawansowanych efektów specjalnych można by tłumaczyć to zdarzenie profesjonalną postprodukcyjną obróbką materiału filmowego. Jednak w czasach tak świetnych i genialnych twórców, iluzjonistów, możemy nadal pozostać w przekonaniu, iż ten numer nie jest efektem pracy w studiu. To wydarzyło się na prawdę i bez postprodukcyjnych sztuczek. W Internecie krążyły również amatorskie nagrania telefonami wyczynu zdolnego magika Dynamo, który – by wykonać ten numer – musiał bardzo długo przygotowywać się z całą ekipą technicznych pomocników i realizatorów jego programu. Cała aranżacja odbyła się na żywo. Jak szczegółowo zaplanowali tę iluzję już sami możecie sobie wyobrazić i dyskutować ze znajomymi. Jestem pewien, że będzie to burzliwy i ciekawy powód do rozmów i z pewnością niektóre z teorii mogą inspirować do być może kolejnych iluzji.

Nigdy jednak nie zapomnę sytuacji gdzie w barze jeden z klientów skomentował występ Dynamo: „po wodzie w kraju to nie jeden chodzi, ale na co by tyle takiej wody rozlewać do rowu niż do szkła”

Miłego dnia.