Proste sztuczki magiczne dla początkujących

Będąc dzieckiem marzyłem o tym by umieć czarować. Wtedy nie potrafiłem rozróżnić iluzji od czarów, ale kiedy zrozumiałem różnicę to szybko zacząłem wierzyć, że kiedyś zostanę magikiem.

Sztuczki iluzjonistyczne to coś czego nauczyć może się każdy. Nie każdy natomiast będzie potrafił prezentować je tak by ludzie uwierzyli w magię. Łatwe sztuczki magiczne najczęściej kojarzone są z rekwizytami, takimi jak karty, monety i chusteczki, czyli przedmioty ogólnodostępne. Bardzo popularnym efektem jest iluzja ze znikającą chusteczką.

Magik prezentuje puste dłonie a następnie zaciskając jedną z nich, sprawia, że chusteczka w środku rozpływa się w powietrzu i znika.Jak on to robi? Czy to zwykła chusteczka?  A może niezwykły człowiek?

Proste sztuczki magiczne dla początkujących - 5 trików

Sztuczki iluzjonistyczne, których można nauczyć się w domu to między innymi te, do których nie potrzeba specjalnej sceny lub rekwizytów. Wpisując odpowiednie hasła w youtube znajdziecie dokładne ilustracje i tzw. Krok po kroku instruktaż. Oto pięć z nich:

1. Lewitujący ołówek. To efekt, w którym ołówek lub długopis unosi się w powietrzu na tle gołej dłoni. 

2. Magiczne gumki recepturki. W tej sztuczce gumki przenikają przez siebie na palcach bez żadnych cięć lub dziurek.

3. Lewitacja człowieka. Złudzenie unoszenia się na niewielką wysokość, stworzone poprzez perspektywę i ułożenie sylwetki.

4.  Znikanie małych przedmiotów. Wykorzystanie dłoni jako tzw. Cover, czyli ukrycie drobiazgów w ręce w niewidoczny sposób.

5. Ruchomy palec. Klasyk wśród prostych sztuczek magicznych. Wykorzystując specjalnych układ palców, tworzymy iliuzje ruchomego palca, jakby oderwanego od dłoni.

Wystarczą chęci do rozwoju, ciekawość i ambicja.

Tego życzę każdemu z Was kto już dziś rozpocznie poszukiwania wyjaśnień wyżej wymienionych na początek łatwych sztuczek magicznych.

Comments are closed.